24. paź, 2016

Czarny punkt w Brukseli

            Jak już wcześniej wspomniałem we wcześniejszych wpisach na stronie lepont.simplesite.com o wypadkach na drodze Chausse de Louvain w dzielnicy Saint Josse Ten Noode w Brukseli, gdzie pewnej niedzieli około rok temu doszło do wypadku w którym kierowca tracąc panowanie nad pojazdem wpadł pędem do sklepu taranując go, a po około dwóch godzinach znów doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym,gdzie to kierowca ponownie tracąc panowanie nad pojazdem wjechał na chodnik na którym znajdował się przechodzący pieszy.
              Tak i teraz w ostatnich dniach w godzinach wieczornych, w tym samym miejscu również doszło do dwóch potrąceń. W dniu 14.10.2016 nastąpiło potrącenie rowerzysty, gdzie samochód skręcający w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka rowerzyście. Poszkodowanego zabrało pogotowie ratunkowe do szpitala, a policja zabezpieczyła rower jak i również spisała kierowcę samochodu oraz wykonała zdjęcia. Utrudnienia w ruchu trwały około 40 minut.
             Natomiast drugie potrącenie miało miejsce w dniu 18.10.2016 również w tym samym miejscu, kierowca po zaparkowaniu pojazdu w niedozwolonym miejscu, na przystanku autobusowym wysiadając z pojazdu wpadł prosto pod koła nadjeżdżającego autobusu. Kierowca autobusu natytchmiast wezwał pomoc, pogotowie ratunkowe oraz policję jak i również poprosił pasażerów o opuszczenie autobusu. Poszkodowany został zabrany przez ZRM do szpitala z obrażeniami głowy, a policja została na miejscu zdarzenia do wyjaśnienia przyczyn zaistniałej sytuacji. Utrudnienia na drodze Chausse de Louvain trwały około 2 godzin.