24. paź, 2016

Czarny punkt w Brukseli

            Jak już wcześniej wspomniałem we wcześniejszych wpisach na stronie lepont.simplesite.com o wypadkach na drodze Chausse de Louvain w dzielnicy Saint Josse Ten Noode w Brukseli, gdzie pewnej niedzieli około rok temu doszło do wypadku w którym kierowca tracąc panowanie nad pojazdem wpadł pędem do sklepu taranując go, a po około dwóch godzinach znów doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym,gdzie to kierowca ponownie tracąc panowanie nad pojazdem wjechał na chodnik na którym znajdował się przechodzący pieszy.
              Tak i teraz w ostatnich dniach w godzinach wieczornych, w tym samym miejscu również doszło do dwóch potrąceń. W dniu 14.10.2016 nastąpiło potrącenie rowerzysty, gdzie samochód skręcający w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka rowerzyście. Poszkodowanego zabrało pogotowie ratunkowe do szpitala, a policja zabezpieczyła rower jak i również spisała kierowcę samochodu oraz wykonała zdjęcia. Utrudnienia w ruchu trwały około 40 minut.
             Natomiast drugie potrącenie miało miejsce w dniu 18.10.2016 również w tym samym miejscu, kierowca po zaparkowaniu pojazdu w niedozwolonym miejscu, na przystanku autobusowym wysiadając z pojazdu wpadł prosto pod koła nadjeżdżającego autobusu. Kierowca autobusu natytchmiast wezwał pomoc, pogotowie ratunkowe oraz policję jak i również poprosił pasażerów o opuszczenie autobusu. Poszkodowany został zabrany przez ZRM do szpitala z obrażeniami głowy, a policja została na miejscu zdarzenia do wyjaśnienia przyczyn zaistniałej sytuacji. Utrudnienia na drodze Chausse de Louvain trwały około 2 godzin.
           Chciałbym osobiście zwrócić uwagę na to właśnie miejsce, bardzo często dochodzi do takich sytuacji jak i również kierowcy zapominają o ograniczeniu prędkości jaka w tym miejscu obowiązuje. Policja bardzo często interweniuje w tych miejscach, ale nie robi nic aby ten właśnie odcinek drogi był jakoby bezpieczny, chociażby zwiększyć ograniczenia prędkości, czy postawieniem fotoradaru.
           Ale nie strasząc nikogo kto się wybiera do Brukseli na wycieczkę czy urlop, gdyż jak wiadomo wszędzie należy być ostrożnym a zwłaszcza w miejscach gdzie występuje intensywny ruch na drodze.